دسته‌بندی نشده

کاربرد پودر سنگ در ساختمان سازی

کاربرد پودرسنگ 2 1
در ساختمان ها ماده دیگری به نام پودر ساخته شده از سنگ وجود دارد که در این قسمت آنچه خواهید آموخت کاربردهای متفاوت آن است که در برخی قسمت ها استفاده می شود. در نتیجه پیشرفت های سریعی که در زمینه های ساختمانی و مهندسی عمران ایجاد شده است، با اصطلاح پودر سنگ بیشتر آشنا شده ایم. اگرچه بسیاری از ما در کاربرد آن مهارت داریم، به ندرت درک اساسی و جامعی از این منبع مهم داریم. اما برخی از خواصی که پودر سنگ دارد چیست؟ در این صفحه به تمام سوالات شما پاسخ داده شده است. انواع پودر سنگ مورد استفاده در راهسازی و سایر عملیات ساختمانی کالاهای مهمی هستند که می توانند اطلاعات مفید و مختصر را به شما ارائه دهند. معنی اصطلاح پودر سنگ ماده ای که با نام خود پودر سنگ به وجود می آید، پودر انواع سنگ های معدنی است که به صورت طبیعی و صنعتی تولید می شوند. کلمه “پودر سنگ” از ماده ای که با نام آن آمده است گرفته شده است. به طور خلاصه، سنگ آهک، کربنات کلسیم، مرمر، گرانیت، سنگ آهن و سایر مواد مشابه در نتیجه خرد شدن مواد معدنی مختلف که به طور طبیعی به وجود می آیند تولید می شوند. در ادامه با پیشتاز مصالح همراه باشید

تعریف پودر سنگ

همانطور که از نام آن برمی‌آید، پودر سنگ به پودر انواع سنگ‌های معدنی گفته می‌شود که به صورت طبیعی و صنعتی تولید می‌گردد. اصولاً بر اثر کوبیده شدن انواع کانی‌های مختلف در طبیعت همانند سنگ آهک، کربنات کلسیم، سنگ مرمریت، سنگ گرانیت، سنگ آهن و غیره به وجود می‌آید و اصطلاحا به آن خاک سنگ هم گفته می‌شود.

روش‌های تولید انواع پودر سنگ مرغوب

برای تهیه و تولید این پودر از راه‌ها و روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که در ادامه به صورت مختصر آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

روش طبیعی

تکنیک‌های تولید پودر سنگ با کیفیت بالا این پودر به روش‌های مختلفی تهیه و تولید می‌شود که در پاراگراف‌های بعدی به برخی از آن‌ها به طور عمیق‌تر و برخی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. رویکرد ارگانیک رویکرد طبیعی که قبلاً مورد بحث قرار گرفت، یکی از متداول ترین و رایج ترین روش های ساخت خاک سنگ است. همچنین یکی از رایج ترین روش ها است. به دلیل اصطکاک هایی که در طی این فرآیند بین سنگ های بستر رودخانه ایجاد می شود، پودری با بافت ریز به روشی کاملا طبیعی تولید می شود. رویکرد طبیعی شامل استفاده از فرآیندهای طبیعی مانند هوازدگی سنگ ها، تشکیل یخبندان و جذب آب توسط سنگ ها برای تولید پودر سنگ است. ذکر این نکته ضروری است که ماسه سنگ و سنگ آهک یک چیز نیستند.

از نظر اندازه پودر سنگ معدنی دارای انواع مختلفی می باشد که می توان از آن برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار بگیرد . این پودر ها شامل ریز ماکرو ، پودر ریز متوسط ​​، پودر های ریز و پودر فوق العاده ریز هستند . مواد منفجره و ضد عفونی کننده های فلزی دارای پودر های سنگ معدنی ریز ماکرو هستند و از آن ها به عنوان جاذب استفاده می شود

این پودر نقش یک ماده ضد ترک را بازی می کند و جریان رنگ  را به صورت رنگ تازه کنترل می کند . همچنین این پودر می تواند مقاومت رنگ را در برابر خراش خوردگی بهبود ببخشد . ساختار چند لایه ای پودرسنگ معدنی یک مشخصه بسیار خوب در آنها محسوب می شود زیرا برای مقاومت در برابر مواد شیمیایی ، گرما و اشعه ماوراء بنفش مفید است .

به طور خلاصه می شود گفت:

یکی از رایج‌ترین و متداول‌ترین روش تولید خاک سنگ، روش طبیعی است که پیشتر هم به آن اشاره نمودیم. در این روش، پودری که نرم است به شکل بسیار طبیعی بر اثر سایش بین سنگ‌های موجود در بستر رودخانه‌ها ایجاد می‌گردد. در روش طبیعی پودر سنگ‌ها به وسیله فرسایش سنگ‌ها، یخبندان‌ها و نفوذ آب در سنگ‌ها به شکل بسیار طبیعی تولید می‌گردد. نکته قابل توجه ان است که حاک سنگ با ماسه سنگ تفاوت دارد.

روش صنعتی یا مصنوعی

این تکنیک شامل تولید اجزای خاک سنگی به روش های صنعتی است. سپس این اجزا قبل از تبدیل شدن به خاک توسط دستگاه ها و ماشین های تخصصی به هم کوبیده می شوند. فک های این دستگاه فوق العاده قوی است و آن را برای خرد کردن سنگ مناسب می کند. در نتیجه، در دسترس بودن دستگاه ها و ماشین آلات در روش صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از انواع مختلف پودر سنگ این جزء ضروری و ارزشمند را می توان در صنایع مختلف مورد استفاده قرار داد. مهمترین کاربردهای آن در بخش زیر مورد بحث قرار می گیرد. استفاده در صنعت ساختمان و ساختمان استفاده از خاک سنگ در صنعت ساختمان با اختلاف رایج ترین و مهم ترین کاربرد این ماده است که می توان به آن اشاره کرد. این ماده زمانی که با سایر مصالح ساختمانی مانند گچ، سیمان و سیمان سفید همراه شود، چسبندگی عالی ایجاد می کند. از دیگر مصالح ساختمانی می توان به گچ، سیمان و سیمان سفید اشاره کرد. در یک مفهوم کلی، این پودر در ملات بسیار خوب عمل می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سیمان و جزئیات آن به لینک مراجعه کنید

به طور خلاصه می شود گفت:

روش دوم تولید انواع پودر سنگ به روش مصنوعی معروف است. در این روش، قسمت‌هایی از خاک سنگ به روش‌های صنعتی تولید شده که توسط دستگاه‌ها و ماشین آلات خاصی در هم کوبیده می‌شوند و سپس به خاک تبدیل می‌گردند. این دستگاه از فک‌های بسیار قدرتمند برای کوبیدن و خرد کردن سنگ برخوردار است. پس در روش صنعتی وجود دستگاه و ماشین آلات بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

انواع پودر سنگ رایج و مورد استفاده در کشور

تنوع در سنگ نمره‌ها موجب تولید خاک سنگ‌های متفاوت و متنوعی می‌گردد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

پودر سنگ جوشقان

سنگ نمره جوشقان از نظر خاصیت شیمیایی به سنگ‌های مرمر شبیه است که در برابر شرایط محیطی از خود مقاومت خوبی نشان می‌دهد. این سنگ نمره به دلیل اینکه در ملات کاری به راحتی و بدون ایجاد ترک استفاده می‌شود. یکی از اجزای اصلی نمای شسته سیمان‌ها به حساب می‌آید. سنگ‌های موجود در معادن منطقه جوشقان استان اصفهان برای تولید خاک سنگ بسیار ایده آل هستند. رنگ سنگ‌های آن به رنگ سفید است که به دلیل ظاهر تمیز، برای نما سازی بسیار مورد کاربرد هستند.

انواع پودر سنگ قم

استان قم هم مانند دیگر استان‌ها دارای معادن سنگ با ارزشی است.‌ بهترین انواع سنگ آهک و کربنات کلسیم کشور را در قم می‌توان یافت. قیمت و تنوع گسترده سنگ‌ها در استان قم آن را به عنوان بزرگترین تولید کننده آرد سنگ در کشور تبدیل کرده است.

 حاک سنگ الیگودرز

سنگ‌های ناحیه الیگودرز از کیفیت بسیار خوبی برای تهیه انواع پودر سنگ برخوردار هستند. سنگ‌های الیگودرز به شکل‌های صنعتی و به وسیله دستگاه‌های کوبش، خرد و کوبیده می‌گردند. انواع این پودر بر اساس درجه کیفیت شامل پودر سنگ سوپر و معمولی، سفید و رنگی و غیره می‌باشد.

کاربرد انواع پودر سنگ

از این متریال مهم و با ارزش می‌توان در صنایع گوناگون بهره برد. در ادامه به معرفی مهم‌ترین کاربردهای آن می‌پردازیم.

استفاده در صنعت ساختمان سازی

بیشترین و بالاترین کاربردی که برای خاک سنگ می‌توان نام برد، استفاده از آن در صنایع ساختمان است. این ماده با دیگر مصالح ساختمانی همانند گچ، سیمان و سیمان سفید ترکیب می‌گردد که چسبندگی عالی را به وجود می‌آورد. اصولاً در ملات از این پودر به خوبی استفاده می‌شود. این چسبندگی به وجود آمده مقاومت و استحکام سازه را افزایش می‌دهد. همچنین از ترک خوردن سیمان‌ها بعد از خشک شدن جلوگیری به عمل می‌آورد.

کاربردهای صنعتی

انواع پودر سنگ به جز در صنعت ساختمان سازی در صنایع دیگر نیز کاربرد فراوانی دارد. به عنوان نمونه در پرکن‌ها برای تولید سرامیک کاشی و بتن به خوبی استفاده می‌گردد. از خاک سنگ کربنات کلسیم هم در ساخت گازهای دی اکسید کربن خوراکی در ساخت نوشابه های گازدار کاربرد فراوانی دارد. در صنایع مختلف و متفاوت خاک سنگ را با سیمان‌ها مخلوط می‌کنند. با انجام این کار مقاومت نهایی بتن را افزایش می‌دهند.

به کارگیری در تولید آثار هنری

یکی دیگر از کاربردهای مهم و اصلی این محصول در تولید آثار هنری به خصوص مجسمه سازی است. در گل سازی انواع تابلوهای نقش برجسته به راحتی در خاک سنگ استفاده می‌شود. به ماده اصلی تشکیل دهنده خمیر سنگ‌ها آرد سنگ می‌گویند. این ماده و متریال در صنایع هنری نقش بسیار خوبی در استحکام آنها دارد. در مجسمه سازی از این پودر‎ها استفاده شده و به آنها رنگ یا همان مواد رنگ مورد دلخواه را اضافه می‌کنند، تا یک رنگ عالی به دست بیاورند. به دلیل ارزان بودن این ماده با کیفیت خوب، آن را به عنوان یک ماده اصلی در پوشش بوم‌های نقاشی می‌شناسند. در تولید پلاستر و ترمیم و بازسازی آثار هنری هم به خوبی از آنها استفاده می‌گردد.

کاربردهای دیگر انواع پودر سنگ

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا خاک سنگ‌ها کاربرد فراوان دیگری هم دارا هستند که عبارتند از

 • بالا بردن چسبندگی لایه‌های قیرگونی
 • ترکیب با مواد دیگر برای تهیه دوغاب و ملات
 • به کارگیری در سند بلاست
 • استفاده در کشاورزی جهت تقویت زمین برای رشد گیاهان
 • در تولید چسب و رزین‌های مرغوب
 • به کارگیری در صنایع غذایی و دارویی
 • استفاده از پرورش دام و طیور و مختلف
 • به کارگیری در سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب شهری و خانگی

ویژگی‌ها و مشخصات فنی پودرسنگها

 • دارای تراکم‌پذیری زیادی است که باعث می‌شود آب را به‌خوبی درون خود نگاه دارد (یک مزیت عالی جهت ساخت و افزایش استحکام مصالحی مانند بتن)؛
 • شامل میزان رطوبت ایده‌آل ۹ درصد و حداکثر مقدار چگالی خشک ۲ گرم در سی‌سی؛
 • از خاک سنگ در ساخت بناهای خاکی تقویت شده استفاده می‌شود؛ زیرا شامل ضریب یکنواختی ۱۳/۸ و زاویه اصطکاک داخلی ۴۱۰؛
 • ای ماده شامل حالت اصطکاکی مناسب‌تری در مقایسه با ماسه است، از همین رو جهت تولید بتن با مقاومت بسیار زیاد، گزینه خوبی است؛
 • این محصول دارای ضریب نفوذپذیری ۰.۰۰۲۴ سانتی‌متر در ثانیه و زهکشی مناسب؛
 • داشتن قیمت مناسب و کاهش هزینه‌های ساخت‌وساز؛
 • دارای ویژگی چسبندگی است که باعث ایجاد حالت خمیری و پلاستیکی می‌شود و به این صورت میزان انعطاف‌پذیری در مرحله بتن‌ریزی افزایش می‌یابد.

مقاومت سازه در برابر نیرو و استحکام آن هر دو در نتیجه این چسبندگی افزایش می یابد. علاوه بر این، از شکافتن سیمان پس از خشک شدن جلوگیری می کند. کاربردها در بخش صنعتی سایر مشاغل علاوه بر صنعت ساختمان، از انواع پودر سنگ استفاده زیادی می کنند، اما ساخت و ساز یکی از آنهاست. به عنوان مثال، کاربرد گسترده ای در ساخت پرکننده ها برای استفاده در تولید کاشی و سرامیک و بتن پیدا می کند. کربنات کلسیم همچنین در ساخت نوشابه های گازدار و تولید گازهای دی اکسید کربن خوراکی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. سیمان بسته به صنعت با انواع خاک و سنگ ترکیب می شود. آنها به این نتیجه می رسند که در نهایت منجر به افزایش مقاومت نهایی بتن می شود.

هنگامی که صحبت از گل سازی می شود، خاک سنگی به خوبی برای استفاده از پانل های امدادی از هر نوع مناسب است. آرد سنگ همان چیزی است که جزء اصلی خمیر سنگ است. این اطلاعات به طور قابل توجهی به موفقیت آنها در صنعت هنر کمک می کند. وقتی صحبت از مجسمه سازی می شود، از این پودرها استفاده می شود و برای رسیدن به رنگ دلخواه، رنگ یا ماده ای که رنگ مورد نظر را فراهم می کند به آنها اضافه می شود. رایج است که این ماده که به قیمت پایین و کیفیت بالا معروف است به عنوان ماده اولیه در پوشش بوم های نقاشی استفاده می شود. آنها همچنین در ساخت گچ و همچنین در بازسازی و حفاظت از آثار هنری به خوبی استفاده می شوند. استفاده اضافی برای پودر سنگ علاوه بر اهدافی که در بالا توضیح داده شد،

استفاده از پرورش گاو و طیور علاوه بر سایر پودر سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در انواع سیستم های تصفیه آب و فاضلاب شهری، خانگی و شهری استفاده می شود. پیاده سازی و استفاده از مواد جدید در هر صنعتی، به ویژه در صنعت ساختمان، می تواند عملکرد هر یک از مواد را تقویت کند و به طور همزمان هزینه های انجام تجارت را کاهش دهد. به همین دلیل دلیلی برای نگرانی در مورد نبود روش های تولید، ساخت کارخانه ها یا آلودگی محیط زیست وجود ندارد. آرد سنگ همچنین به آنها کمک می کند تا بسیاری از ایرادات و عیوب خود را در حین انجام این کار بپوشانند. نیازی به نگرانی در مورد کیفیت پودر سنگی که از فروشگاه اینترنتی ما خریداری می کنید وجود ندارد زیرا ما فقط بهترین ها را می فروشیم. به عنوان بخشی از تعهد ما به شفافیت و کیفیت، ما به مشتریان در صورت درخواست دسترسی کامل به تمام داده های تست را ارائه می دهیم. ما هیجان زده هستیم که آخرین پروژه ای را که به ما سپرده اید و همچنین استانداردهای بالایی که برای خود تعیین کرده ایم به نمایش بگذاریم. لطفاً در صورت داشتن هرگونه مشکلی با محصولاتی که ارائه می دهیم یا اطلاعاتی که ارائه می کنیم با ما تماس بگیرید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *