دسته‌بندی نشده

بهترین آجر ساختمانی چیست؟

بهترین آجر ساختمانی

آجر ساختمانی ضروری ترین مصالح ساختمانی در بخش ساخت و ساز مدرن است و در آن شکی نیست. در واقع هر روز بر محبوبیت این قطعه افزوده می شود.

به عنوان یک فرد عادی، ممکن است آن را یک چیز معمولی در نظر بگیرید اما اینطور نیست. از زمانی که آجر ساختمانی به وجود آمده است، آجرها به یک مصالح ساختمانی بسیار مستحکم تبدیل شدند که با تطبیق پذیری خوبی همراه شده است.

امروزه آجر ساختمانی را به اشکال مختلف دریافت خواهید کرد که هر کدام رنگ ها، اندازه ها و بافت های متفاوتی دارند. بنابراین، اگر شما نیز به این فکر می کنید که چگونه بهترین آجرها را برای پروژه ساخت خانه خود انتخاب کنید، راهنمای امروز شما را تحت پوشش قرار می دهد.

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

اهمیت آجر ساختمانی

بهترین آجر ساختمانی به سختی نیاز به معرفی دارند. آنها مهم ترین جزء در هر پروژه ساختمانی هستند، بدون توجه به مسکونی یا تجاری. جالب اینجاست که قدمت آجرها به 7000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد و قدیمی ترین مصالح ساختمانی تاکنون محسوب می شود.

در صورت استفاده صحیح، این آجرهای ساختمانی می توانند تأثیری جادویی بر ظاهر کلی خانه شما، میزان دوام و استحکام آن در زمان مناسب و پایه ای که نشان می دهد داشته باشند.

همه اینها و بسیاری موارد دیگر با گذشت زمان به افزایش محبوبیت آجر ساختمانی کمک می کند. بنابراین، اگر این بار به دنبال یک جزء همه کاره برای ساختن فضای زندگی سالم هستید، استفاده از آجرهای با کیفیت خوب باید انتخاب نهایی شما باشد.

فاکتورهایی که باید هنگام خرید آجر ساختمانی برای پروژه ساخت خانه خود در نظر بگیرید
وقتی صحبت از ساختن یک ساختمان مستحکم می شود، استفاده از آجرهای باکیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. وقتی به آجرکاری جامع می‌رسیم، این فقط مربوط به اتصال آجرها به یکدیگر نیست، زیرا هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن باقی مانده است.

از رنگ ملات و پروفیل های مفصل گرفته تا تکنیک های چسباندن، موارد خاصی را باید در نظر گرفت تا خانه رویایی شما ایجاد شود. بنابراین، قبل از اینکه خرید آجر ساختمانی را شروع کنید، بهتر است در مورد چند جنبه بی‌وقفه فکر کنید.

آجر ساختمانی

مواد اضافی 

بهترین آجر ساختمانی تنها موردی نیست که برای ساخت خانه خود از آن استفاده خواهید کرد. جدای از آن، از چند متریال دیگر مانند کاشی، سنگ مرمر، سنگ، چوب، شیشه و بسیاری موارد دیگر نیز استفاده خواهد شد. بنابراین، مطمئن شوید که عناصر اضافی را با دقت در کنار نیازهای ساخت و ساز خانه خود انتخاب کنید. از آنجایی که آجرها این توانایی را دارند که مواد دیگری را که با آنها ادغام می کنید تکمیل کنند، به شما این امکان را می دهند که پس از تمام شدن کل ساخت و ساز، ظاهری یکپارچه برای محل سکونت خود داشته باشید.

آجرهای ساختمانی خاص

آجرهایی با شکل خاص را برای پروژه های خانه سازی خود امتحان کنید. این آجرها همانطور که می توانند جذابیت زیبایی خانه شما را افزایش دهند، فضای زندگی شما را نیز به اندازه کافی بادوام و محافظت می کنند. علاوه بر این، نیازی به برش آجر ساختمانی به صورت دستی نخواهد بود، بنابراین منجر به کاهش اتلاف وقت و هزینه می شود.

گرایش آجر

رعایت جهت گیری مناسب در حین چیدن آجرها بسیار مهم است، زیرا می تواند تفاوت بزرگی در ایجاد یک خانه چشم نواز یا کاملاً بی مزه ایجاد کند. انجام این کار زیبایی شناسی دیوار را نیز تقویت می کند و این مطمئن است.

بنابراین، جهت گیری مربوط به الگوسازی آجرها چیست؟ این بدان معنی است که یک طرف خاص از آجرها باید رو به قسمت بیرونی باشد در حالی که قسمت باقی مانده باید به ساختار موجود ثابت شود. از این رو، باید قبل از خرید آجر مورد نظر خود به این نکته فکر کنید.

به دنبال الگوی باند ممتاز بروید
نکته مهم دیگر، در هنگام خرید آجرهای دلخواه، جنبه الگوها را نیز در نظر داشته باشید و آن را نیز بدون از دست دادن. در واقع، جدا از اینکه آجرکاری محکم و تکان نخورده است، یک الگوی باند نیز تا حد زیادی بر جذابیت بصری کلی دیوار تأثیر می گذارد. بنابراین، این عنصر را عاقلانه انتخاب کنید و به خانه ای برسید که تاکنون آرزویش را داشتید.

رنگ ملات آجر ساختمانی

همیشه به یاد داشته باشید، رنگ ملات می تواند تأثیر زیادی بر ظاهر نهایی فضای زندگی شما داشته باشد. بسته به نوع الگوی پیوندی که انتخاب کرده‌اید، ملات می‌تواند حدود 15 تا 17 درصد آجرکاری مربوط به دیوار را تشکیل دهد. جدای از آن، شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که ملات که در آن صفر شده‌اید، محیط اطراف را تا حدودی تکمیل می‌کند، به‌ویژه هنگام اصلاح آجرکاری در حال انجام.

بهترین آجر ساختمانی

بافت آجر

تا جایی که به بافت آجرهایتان مربوط می شود، به خصوص در جایی مانند هند و ایران، با انواع و گزینه های فراوانی مواجه خواهید شد. استوک، غلتکی، بافت سنگین و سبک و صاف از بارزترین آنهاست.

در واقع، این امر نقش زیادی در تعیین ظاهر و احساس نهایی آجرکاری شما دقیقاً مانند رنگ آن دارد. همچنین، می تواند تأثیر قابل توجهی بر نحوه انعکاس نور از طریق سطح داخلی و خارجی، نحوه ایجاد اثر نور و سایه داشته باشد و نیازی به گفتن الگوی رنگی کلی محل سکونت شما نیست.

اندازه آجر 

انتخاب آجرهایی با اندازه صحیح به هیچ وجه در مقایسه با نکاتی که در بالا توضیح داده شد اهمیت کمتری ندارد. در واقع، این یک عامل خواهد بود

در مورد بسیاری از چیزها با هم تصمیم بگیرید، مانند ظاهر بصری نهایی خانه خود، طراحی کلی آن و میزانی که کارگران برای چیدن آجرها راحت می یابند و غیره.

نوع آجر

تصور قبلی در مورد آجر ساختمانی این است که فقط از خاک رس ساخته شده و مستطیل شکل است. با این حال، با گذشت زمان، آجرها بسته به مواد به کار رفته در آنها مانند خاکستر بادی، بتن و آهک و غیره به چندین نوع مختلف تبدیل شدند.

رنگ

این شاید مهم ترین عاملی باشد که باید هنگام خرید آجر ساختمانی در نظر گرفت. بنابراین، شما می خواهید خانه شما در واقع چگونه به نظر برسد؟ این سوال را از خود بپرسید زیرا رنگ آجری که انتخاب می‌کنید می‌تواند به شما کمک کند تا ظاهری شبیه به آن داشته باشید. آن روزها که آجرها فقط به رنگ قرمز در دسترس بودند، گذشته است، اکنون این ماده را در مجموعه ای از رنگ ها خواهید داشت. و شما آزاد هستید که از بین هر یک از آنها انتخاب کنید.

رنگ آجر ساختمانی

انواع آجر ساختمانی

همانطور که قبلاً گفته شد، امروزه بهترین آجر مهم ترین جزء هر پروژه ساخت خانه بدون توجه به اندازه آن است. و با تنوع در مواد و تکنیک های ساخت، این آجرها در انواع مختلفی به بازار آمده اند.

بنابراین، مطمئن شوید که بهترین آجر را انتخاب می کنید که نیازهای زیبایی شناختی و همچنین ساختمانی شما را به بهترین شکل ممکن برآورده کند. با این اوصاف، در اینجا متداول ترین انواع بهترین آجر به همراه هزینه های تقریبی آنها آورده شده است.

آجرهای اکو

آجرهای اکو که آجرهای توخالی Porotherm نامیده می‌شوند، عمدتاً برای انواع مختلف محلول‌های دیوارکشی استفاده می‌شوند. آنها با استفاده از عایق حرارتی مناسب دیوارها را به اندازه کافی محکم می کنند. و سوراخ ها در این نوع آجری می توانند عمودی یا افقی باشند.

آجر سیلیکات کلسیم

آجرهای سیلیکات کلسیمی که به آجرهای آهکی شنی نیز معروف هستند از مخلوط آهک، خاکستر بادی و ماسه ساخته می شوند. در درجه اول، آنها برای کارهای زینتی یا بنایی در طیف وسیعی از پروژه های ساختمانی استفاده می شوند.

آجر

آجرهای مهندسی

اگر مقاومت فشاری کافی آن چیزی است که می خواهید انجام دهید، بهترین آجر مهندسی قطعا باید انتخاب شما باشد. می توانید از آن در ساختمان هایی استفاده کنید که استحکام، مقاومت در برابر اسید و یخ زدگی و تخلخل کم از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولاً این آجرها را می بینید که برای اهداف زیرزمین ساختمان و بازسازی و غیره استفاده می شود.

آجرهای بتنی

بتن جامد عمدتاً برای ساخت این آجر خاص استفاده می شود. به طور معمول، مخلوطی از سیمان، آب، سنگدانه های درشت و ماسه ساخته می شود که منجر به ایجاد آجرهای بتنی می شود. و اندازه و شکل را می توان بر اساس نیازهای سفارشی شما تغییر داد.

آجر خاکستر پرواز

به عبارت دیگر، آجرهای خاکستر بادی را آجرهای خود سیمانی نیز می‌نامند که بسته به روش تولید از خاکستر بادی کلاس F یا کلاس C تشکیل می‌شوند. به طور کلی، خاکستر بادی جزئی است که از کوره های صنایع مختلف که در آن شاهد سوختن زغال سنگ خواهید بود به دست می آید. خاکستری از این نوع پس از تحمل گرمای بسیار زیاد 1000 درجه سانتیگراد دارای اکسید کلسیم است.

آجرهای سفالی سوخته

آجرهای سفالی سوخته که عمدتاً از خاک رس ساخته شده اند، برای سوزاندن در کوره ها قرار می گیرند و سپس ساخته می شوند. با توجه به کاربرد آنها، این آجرها را می توان برای ستون های ساختمانی، پایه ها و دیوارها و غیره استفاده کرد. به طور کلی، آجرهای سفالی سوخته را در چهار نوع مختلف خواهید یافت که عبارتند از:

آجرهای درجه یک با کیفیت و لبه های برجسته
درجه دوم – کمی متناوب از نظر شکل و قالب گیری روی زمین
قالب‌گیری و لبه‌های ناهموار طبقه سوم در سازه‌های با سرعت کوتاه استفاده می‌شود.
کلاس چهارم – بسیار نامنظم و بیش از حد سوخته با مقاومت صفر، معمولاً در رنگ مشکی غیر قابل توجه یافت می شود
بنابراین، بسته به نیازها و خواسته های فردی خود، می توانید هر یک از این آجرهای سفالی سوخته را خریداری کنید تا پروژه مربوطه خود را به روشی مناسب و مورد انتظار انجام دهید.

بهترین آجر

آجر ساختمانی خشک شده در آفتاب

همانطور که از نام آن پیداست، آجرهای ساختمانی خشک شده در آفتاب قالب گیری می شوند و سپس برای خشک شدن در زیر نور خورشید قرار می گیرند. خاک رس ماده غالب است زیرا این آجرها معمولاً نسوخته می مانند.

سوالات متداول

در زیر تعدادی از متداول ترین سوالات (سوالات متداول) مربوط به انواع مختلف بهترین آجر ساختمانی آورده شده است.

کدام آجر ساختمانی برای ساخت خانه بهترین است؟
آجر ساختمانی آهک ماسه ای بهترین گزینه برای هر پروژه ساخت خانه است. در مقایسه با آجرهای سفالی سوخته مایل به قرمز، این آجرها به رنگ خاکستری هستند.

همچنین دارای مقاومت فشاری کافی است. آجر آهک ماسه ای با توجه به کاربرد آنها می تواند برای پروژه های ساختمانی چند طبقه یا کارهای مسکونی مرتبط با ساخت دیوارهای باربر استفاده شود.

آجر سیلیکات کلسیم برای چه منظوری استفاده می شود؟
بهترین آجر سیلیکات کلسیم است. عمدتاً در معماری فانتزی و کارهای مربوط به بنایی استفاده می شود. و روشی که آنها در رنگ‌ها، بافت‌ها و شکل‌های مختلف در دسترس هستند، به شما امکان می‌دهد تا طبق انتخاب خود الگوهای چشم‌نوازی ایجاد کنید.

کاربرد آجر ساختمانی آفتابی چیست؟
آجر ساختمانی خشک شده در آفتاب معمولاً در ساخت و سازهای موقت استفاده می شوند و اغلب از نظر کیفیت ضعیف هستند.

چگونه آجر ساختمانی باکیفیت انتخاب کنیم؟
الگوی باند، رنگ آجر ساختمانی و ملات، اندازه، نوع و بافت از جمله فاکتورهایی هستند که در هنگام خرید آجر مورد علاقه خود باید به آنها توجه کنید. همچنین، قیمت ها را با دقت مقایسه کنید و برندی را که نیازهای ساخت و ساز منحصر به فرد شما را برآورده می کند، به بهترین نحو بسپارید.

انتخاب و خرید آجر اکنون به یک راهپیمایی تبدیل شده است.
همه ما آن خانه شیک و زیبا را می خواهیم و تحقق بخشیدن به آن رویا نیازمند تلاش و تیزبینی است. خرید آجرهای ممتاز پله‌ای به سوی این رویکرد است، و نیازی به گفتن نیست، وقتی بازار از قبل با گزینه‌های زیادی پر شده است، گیج شدن آسان است.

بنابراین، مطمئن شوید که تمام اطلاعات داده شده در بالا، انواع مختلف بهترین آجر، ویژگی‌ها و قیمت‌های آن‌ها را مرور می‌کنید و در نهایت آن‌هایی را انتخاب می‌کنید که میل شما را برای ساختن خانه‌ای چشم‌گیر و بی‌عیب و نقص برآورده می‌کند. ما در با 3500 پروژه در کنار شما هستیم تا رویاهایتان را محقق کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *