دسته‌بندی نشده

10 متریال شناخته شده مورد استفاده در طراحی خانه های مدرن

10 متریال شناخته شده مورد استفاده در طراحی خانه های مدرن

10 متریال شناخته شده مورد استفاده در طراحی خانه های مدرن

10 متریال شناخته شده مورد استفاده در طراحی خانه های مدرن معماری مدرن یک جنبش معماری است که بر تکنولوژی ها و مصالح نوآورانه ساخت و ساز تاکید دارد. این سبک ساخت و ساز بر فرم بیش از زیور آلات تمرکز دارد. شاید مهمترین عنصر تعیین کننده در معماری مدرن مصالح باشد. بازار مواد دارای طیف وسیعی از لوازم برای ساخت و سازهای مدرن است. در زیر برخی از رایج ترین مصالح مورد استفاده در معماری مدرن آورده شده است:

1. بتن

بتن از ترکیب سیمان با سنگدانه های ریز و درشت تشکیل می شود. این اجزا در یک نسبت ثابت به هم متصل شده و به شکل های دلخواه مانند دال ها، فونداسیون ها و ستون ها قالب گیری می شوند. دست اندرکاران صنعت ساخت و ساز از بتن به عنوان ستون فقرات معماری مدرن یاد می کنند. اشکال مختلف بتن مانند بتن خم شونده، خود ترمیم شونده و نیمه شفاف در این سبک معماری استفاده می شود. این ماده معمولاً برای ساخت پایه های ساختمان انواع سیمان و سیمان سفید کف، قاب دیوارها و کفپوش های بیرونی مانند روسازی استفاده می شود.

2. بامبو

این مصالح ساختمانی برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است. به لطف قابلیت تجدید آن، به ویژه در معماری مدرن و یک ماده پایدار بسیار مورد توجه است. علاوه بر این، برای اهداف ساختاری و تزئینی استفاده می شود. بسیاری از مردم تصور می کنند که بامبو یک ماده شکننده است. با این حال، برعکس، این ماده ای قوی است که برای ساخت برخی از قوی ترین سازه ها در سراسر جهان استفاده می شود. علاوه بر این، یک ماده عالی برای کشف خلاقیت است. بامبو حس گرم و روستایی دارد.

3. آجر و بلوک

آجر و بلوک از قدیمی ترین و رایج ترین مصالح ساختمان انواع سیمان و سیمان سفید هستند. آنها بلوک های لگو مانند هستند که در ساخت و ساز استفاده می شوند. آنها معمولاً برای ایجاد طرح های خلاقانه در کنار هم قرار می گیرند. آجر به ترویج نوآوری در معماری مدرن کمک می کند. مهندسان می توانند از بلوک ها برای ایجاد شاهکارها از طریق خلاقیت، نوآوری و مهارت استفاده کنند. برخی از نوآورانه ترین پدیده های معماری مدرن از آجر و بلوک ساخته شده اند.

4. پلاستیک

این یک ماده مصنوعی ساخته شده از مواد پتروشیمی یا زیست توده تجدید پذیر است. پلاستیک پیشتاز مصالح یک مصالح ساختمانی ارزان قیمت است که می تواند به محصولات ساختمانی مختلف تبدیل شود. همچنین سبک وزن، در اشکال مختلف موجود و بادوام است. با این حال، پلاستیک دارای نقاط منفی مانند اشتعال پذیری و حساسیت به دما نیز می باشد. پلاستیک لوله های ساختمانی، کفپوش، سقف، پانل های داخلی و سایدینگ ها را در معماری مدرن می سازد.

5. فولاد

فولاد یک ماده ساختاری محبوب است. این به این معنی است که قابل مشاهده نیست و اکثر مردم از اعمال آن اطلاعی ندارند. استحکام و توانایی باورنکردنی فولاد در مقاومت در برابر نیروهای کششی آن را به ماده ای عالی برای کاربردهای سازه ای تبدیل کرده است. به عنوان مثال، در فونداسیون ها و قاب ها برای تقویت استفاده می شود. با این حال، آن را به عنوان یک ماده بصری در چند مورد استفاده می شود. به عنوان مثال، می تواند قاب پنجره ها و درها، دستگیره ها و نرده ها را بسازد. فولاد همچنین بسیار بادوام، سبک وزن و قابل بازیافت است.

6. آلومینیوم

این یکی از قوی ترین مصالح ساختمان انواع سیمان و سیمان سفید در معماری مدرن است. نسبت استحکام به وزن بالا، سهولت مونتاژ و ساخت، بازتاب پذیری، مقاومت در برابر خوردگی و هوابندی آن را به یک ماده ساختمانی عالی تبدیل کرده است. معمولاً برای قاب بندی و ساخت پانل ها استفاده می شود.

7. چوب

این یک ماده تجدید پذیر است که برای چندین قرن در ساخت و ساز استفاده می شود. از نظر زیبایی شناسی بسیار جذاب، بادوام، سازگار با محیط زیست، قوی، جاذب صدا، مقاوم در برابر حرارت و برق است. این ویژگی ها آن را به یک ماده عالی مورد استفاده در معماری مدرن تبدیل می کند. چوب معمولا برای ساخت دیوارها، کف، مبلمان، عرشه ها و سقف ها استفاده می شود.

8. شیشه

این نیز یک ماده مدرنیستی است که به دلیل شفافیت و ارزش زیبایی شناختی آن استفاده می شود. علاوه بر این، دید، عایق حرارتی بالا و محافظت در برابر تغییرات آب و هوایی را ارائه می دهد. استفاده از شیشه به عنوان مصالح ساختمانی به کاهش هزینه های انرژی برای سازه های مسکونی و تجاری کمک می کند. معمولا از شیشه برای ساخت دیوارها، کف و سقف استفاده می شود. این بازار دارای اشکال مختلف شیشه از جمله شیشه هوشمند است.

9. سرامیک

سرامیک های مختلف مواد معدنی سخت ساخته شده از مواد معدنی. سرامیک های سنتی غیر فلزی هستند. با این حال، سرامیک های معاصر از اختلاط فلزات و مواد معدنی ساخته می شوند. سرامیک ها معمولاً سخت، بادوام، مقاوم در برابر رطوبت، گرما و آتش هستند. سرامیک ها کانتر، سینک ظرفشویی، کاشی کف، شومینه و سایر محصولات ساختمان انواع سیمان و سیمان سفید مانند آجر را در معماری مدرن می سازند.

10. سنگ

سنگ یکی از قدیمی ترین و قوی ترین مصالح ساختمان انواع سیمان و سیمان سفید است. پس از قرن ها کاربرد، سنگ هنوز هم یک مصالح ساختمانی مرسوم است. به دلیل ماهیت سنگین و حجیمش معروف است. این مصالح ساختمانی به دلیل در دسترس بودن در بافت ها، رنگ ها و اندازه های بسیار در معماری مدرن کاربرد زیادی دارد. دوام و پایداری آن نیز آن را به یک مصالح ساختمانی عالی تبدیل کرده است. سنگ طبیعی معمولاً برای دیوارهای ساختمانی، کف، پی و سایر کاربردهای سازه ای استفاده می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *