دسته‌بندی نشده

مراحل ساخت چیست؟

مراحل ساخت چیست؟

مراحل ساخت چیست؟ پس از پاکسازی محل از درختان و آوار، خدمه ساختمان انواع گچ و خاک زمین را تراز می کنند، قالب های چوبی را به عنوان شابلون فونداسیون قرار می دهند و هر سوراخ و سنگر لازم را حفر می کنند. پایه ها (سازه هایی که خانه با زمینی که آن را پشتیبانی می کند در ارتباط است) نصب می شود. قرار است خانه شما چاه داشته باشد، در این نقطه حفر می شود.

اگر خانه با یک زیرزمین کامل طراحی شود، سوراخ حفر می شود، پایه ها شکل می گیرند و ریخته می شوند، و دیوارهای فونداسیون تشکیل و ریخته می شوند. دال روی درجه باشد، پایه ها حفر می شوند، شکل می گیرند و ریخته می شوند. منطقه بین آنها تسطیح و مجهز به لوله های برق (مانند لوله کشی و تعقیب و گریز) است. و دال ریخته می شود.

هنگامی که بتن در سوراخ ها و ترانشه ها ریخته می شود، برای پخت به زمان نیاز دارد. پس از عمل آوری بتن، خدمه غشای ضد آب را روی دیوارهای فونداسیون اعمال می کنند. زهکشی، شیرهای فاضلاب و آب و هرگونه لوله کشی را که باید به دال طبقه اول یا کف زیرزمین برود نصب می کند. و خاک های حفر شده را در سوراخ اطراف دیوار فونداسیون پر می کند.

پس از فرآیند پخت، یک بازرس از سایت بازدید می کند تا مطمئن شود که اجزای پایه به درستی کدگذاری شده و به درستی نصب شده اند. این بازرسی بسته به نوع فونداسیون (دال، فضای خزنده یا زیرزمین) ممکن است تکرار شود. سازنده سپس فرم ها را حذف می کند و هماهنگی مرحله 2، مرحله قاب بندی را آغاز می کند.

قاب بندی ناهموار

سیستم کف، دیوارها و سقف تکمیل شده است. روکش تخته سه لا یا تخته رشته ای جهت دار روی دیوارها و سقف بیرونی اعمال می شود و پنجره ها و درهای خارجی نصب می شوند. سپس غلاف با یک مانع محافظ به نام پوشش خانه پوشانده می شود تا از نفوذ آب مایع به ساختار جلوگیری کند و در عین حال اجازه خروج بخار آب را می دهد. این امر احتمال کپک و پوسیدگی چوب را کاهش می دهد.

لوله کشی ناهموار، برق و HVAC

پس از اتمام پوسته، سایدینگ و پوشش سقف می تواند شروع شود. در این زمان، پیمانکاران برق و لوله کشی همچنین می توانند لوله ها و سیم ها را از طریق دیوارهای داخلی، سقف و کف عبور دهند. خطوط فاضلاب و دریچه ها و همچنین خطوط آبرسانی برای هر دستگاه نصب شده است. وان ها و واحدهای دوش/وان یک تکه در محل قرار داده شده اند.

کانال کشی برای سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و احتمالاً کوره نصب شده است. لوله های هواکش تهویه مطبوع از طریق سقف نصب می شود و عایق در کف، دیوارها و سقف ها نصب می شود.

پس از روشن شدن سقف، برقکار پریزهایی برای پریزها، چراغ ها و کلیدها نصب می کند و سیم ها را از پانل شکن به هر پریز می کشد. سیم کشی تلفن، تلویزیون کابلی و سیستم های موسیقی در این کار گنجانده شده است.

قاب های ناهموار، لوله کشی و سیستم های الکتریکی و مکانیکی از نظر انطباق با قوانین ساختمان انواع گچ و خاک بازرسی می شوند. به احتمال زیاد این سه بازرسی متفاوت خواهد بود. حداقل، بازرسی قاب بندی جدا از بازرسی های الکتریکی/مکانیکی انجام می شود.

عایق کاری

عایق به ایجاد یک آب و هوای راحت تر و سازگارتر در داخل خانه کمک می کند و در عین حال به طور قابل توجهی بهره وری انرژی خانه را بهبود می بخشد. اکثر خانه ها در تمام دیوارهای بیرونی و همچنین اتاق زیر شیروانی و هر طبقه ای که در بالای زیرزمین های ناتمام یا فضاهای خزنده قرار دارند عایق بندی شده اند.

دیوارهای خشک، تکمیل پرایمر داخلی و شروع کار

دیوار خشک آویزان و چسبانده می شود تا درزهای بین تخته ها قابل مشاهده نباشد پیشتاز مصالح بافت دیوار خشک (در صورت وجود) تکمیل شده است. پوشش پرایمر رنگ نیز پس از اتمام نوار چسب زده می شود. سپس پیمانکاران شروع به نصب روکش های خارجی مانند آجر، گچ، سنگ و سایدینگ می کنند.

تکمیل تزئینات داخلی. راهروها و گذرگاه های بیرونی را نصب کنید

درهای داخلی، قرنیزها، روکش درها، طاقچه‌ها، قالب‌بندی‌ها، نرده‌های پله‌ها و دیگر تریم‌های تزئینی به همراه کابینت، روشویی و روشویی شومینه و اطراف نصب می‌شوند. دیوارها یک لایه نهایی رنگ می گیرند.

راهروهای بیرونی، راهروها و پاسیوها به طور کلی در این مرحله شکل می گیرند، مراحل ساخت چیست؟ اما برخی از سازندگان ترجیح می دهند قبل از ریختن مسیر ورودی تا پایان پروژه صبر کنند. نصب کفپوش و میزهای سخت با سطح سخت؛ طبقه بندی کامل بیرونی: کاشی و سرامیک، کفپوش وینیل مراحل ساخت چیست؟ چوب و همچنین میزها نصب شده است. درجه بندی نمای بیرونی تکمیل می شود تا از زهکشی مناسب دور از خانه اطمینان حاصل شود و حیاط برای محوطه سازی آماده شود.

تزئینات مکانیکی را تکمیل کرده و وسایل حمام را نصب کنید. لامپ، پریز و کلید نصب شده و تابلو برق تکمیل شده است. تجهیزات HVAC نصب شده و رجیسترها تکمیل شده است. سینک، توالت و شیر آب در جای خود قرار داده شده است.

آینه، درب دوش و موکت نصب شده و نظافت نهایی انجام می شود. درختان، درختچه ها و چمن کاشته شده و سایر محوطه سازی های بیرونی تکمیل شده است.

یک مسئول آیین نامه ساختمان انواع گچ و خاک بازرسی نهایی را تکمیل می کند و گواهی سکونت (C.O.) را صادر می کند. اگر در طول این بازرسی هر گونه نقصی یافت شود، ممکن است یک بازرسی بعدی برای اطمینان از اصلاح آنها برنامه ریزی شود.

سازنده شما شما را در خانه جدیدتان راهنمایی می کند تا شما را با ویژگی های آن و عملکرد سیستم ها و اجزای مختلف آشنا کند. همچنین توضیحی در مورد مسئولیت های شما برای تعمیر و نگهداری و همچنین پوشش گارانتی و رویه ها ارائه خواهد شد. همچنین فرصتی برای شناسایی مواردی است که نیاز به اصلاح یا تنظیم دارند، بنابراین مراقب و مراقب باشید. سطوح کانترها، وسایل، کف و دیوارها را از نظر آسیب احتمالی که می توان قبل از جابجایی در آن مستند و/یا تعمیر کرد، بررسی کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *