دسته‌بندی نشده

راهنمای نهایی برای ساخت خانه های سفارشی مقاوم در برابر زلزله

راهنمای نهایی برای ساخت خانه های سفارشی مقاوم در برابر زلزله

راهنمای نهایی برای ساخت خانه های سفارشی مقاوم در برابر زلزله

راهنمای نهایی برای ساخت خانه های سفارشی مقاوم در برابر زلزله زلزله بلایای طبیعی است که منجر به شکست خاک، ریزش سازه و تلفات جانی می شود. آنها مکان های دور افتاده کوچک تا شهرهای بزرگ را تحت تأثیر قرار می دهند. زمین لرزه در اثر حرکت زمین لرزه ای ایجاد می شود که در تمام جهات منجر به فروریختن ساختمان انواع شن و ماسه و پوکه می شود. به همین دلیل، خانه ایمن در برابر زلزله بسیار مهم است زیرا این بلای طبیعی غیرقابل پیش بینی می تواند در هر زمانی از سال رخ دهد.

با عنوان “بدترین شهرهای ایالات متحده برای زلزله کدامند” نشان می دهد که شهرهای سراسر ایالات متحده به شدت مستعد زلزله هستند، از جمله کالیفرنیا، آلاسکا، اورگان، واشنگتن، کارولینای جنوبی و نیوانگلند. این مناطق مطابق با مقررات لرزه ای توصیه شده NEHRP مطابق با استانداردهای ساختمان  سخت گیرانه تر هستند. همه سازندگان خانه های سفارشی باید از مقررات ساخت و ساز خاصی برای کاهش آسیب و محافظت از جان انسان پیروی کنند.

اگر در حال ساخت یک خانه سفارشی هستید، چند چیز وجود دارد که باید از آنها اطمینان حاصل کنید تا در صورت وقوع زلزله در منطقه شما با خطر آسیب زیادی مواجه نشوید. اگر به فکر ساختن از پایه هستید، همه چیزهایی را که باید بدانید، به اشتراک گذاری خانه های سفارشی ضد زلزله بیاموزید.

دلایلی که خانه سفارشی شما تحت تأثیر زلزله قرار گرفته است

لرزش زمین دلیل اصلی آسیب زلزله به خانه سفارشی شما است. یک مطالعه فدرال نشان می دهد که یک چهارم ساختمان انواع شن و ماسه و پوکه منطقه خلیج سانفرانسیسکو پس از یک زلزله 7 ریشتری آسیب خواهند دید. در زیر دلایلی وجود دارد که چرا زلزله ممکن است یک ملک مسکونی را تحت تاثیر قرار دهد:

1.عدم بازرسی مناسب

بازرسی سایت بخش مهمی از هر پروژه ساختمانی است. اگر سایتی را بررسی نکنید، طبق الزامات، استانداردها و مقررات برنامه ریزی نخواهید کرد. بازرسی محل ساخت و ساز تضمین می کند که شما به طور دقیق استانداردهای ساختمان را رعایت کرده اید.

2.افزایش رطوبت

اگر نوع خاک منطقه شما دارای رطوبت بالایی باشد، هنگام وقوع زلزله، نرم و مستعد حرکت خواهد بود. پایه هر خانه تحت تأثیر خاک است. بنابراین، برای محافظت از خانه خود، بسیار مهم است که رطوبت خاک را بررسی کنید و از خشک بودن آن اطمینان حاصل کنید.

3. لنگر انداختن به درستی انجام نمی شود

استحکام و استحکام فلز نقش مهمی در شالوده ساختمان دارد. فونداسیون ثبات را ارائه می دهد و از آسیب یا خرابی خانه جلوگیری می کند. اگر لنگر انداختن به درستی انجام شود، فونداسیون ساختمان را تحت تاثیر قرار می دهد. همیشه از پیچ و مهره های با استحکام بالا که به پایه ساختمان انواع شن و ماسه و پوکه ثابت شده اند برای یک خانه قابل توجه استفاده کنید.

4. تضعیف بنیاد

آب و هوا روی فونداسیون ساختمان تاثیر زیادی دارد. در طول فصل تابستان، خاک گرم شده و منقبض می شود و منجر به ضعیف شدن پی ساختمان می شود. حتی اگر درختانی در نزدیکی فونداسیون وجود داشته باشند که آب را از خاک می مکند، خاک نیز کوچک می شود.

5. دیوارهای فلج

دیوارهای فلج مورد استفاده برای فونداسیون بیرونی از چوب ساخته شده اند. این دیوارها وزن خانه را تحمل می کنند و فضای خزیدن ایجاد می کنند. به عنوان ضربه گیر عمل کرده و خطر ریزش ساختمان در هنگام زلزله را کاهش می دهد. بهترین راه برای ایجاد مقاومت در برابر اموال خود این است که دیوارهای فلج خود را با تخته سه لا محکم کنید.

6. دیوارهای بنایی تقویت نشده

ساختمان های بنایی غیر مسلح بیشتر در معرض ریزش در هنگام زلزله هستند. اغلب، ملات برای مقابله با ضربه حرکت زمین بدون هیچ عنصر بنایی اضافی کافی نیست. اگر ساختمانی بدون تقویت باقی بماند، احتمال ریزش آن بیشتر است و همچنین در درازمدت عناصر بنایی جدا می شوند. مواردی که باید در هنگام ساخت خانه های سفارشی مقاوم در برابر زلزله در نظر گرفت

بلایای طبیعی مانند زلزله باعث خرابی های زیادی می شود. خوشبختانه فناوری های پیشرفته ای وجود دارد که به ساخت سازه ای مقاوم در برابر زلزله کمک می کند. خانه سفارشی مقاوم در برابر زلزله خانه ای است که با ابعاد، چیدمان و مصالح ساختمان انواع شن و ماسه و پوکه با کیفیت طراحی شده باشد. با در نظر گرفتن موارد زیر به راحتی خانه رویایی خود را بسازید:

کیفیت خاک مهم است

مکان نقش اساسی در ساخت و ساز ساختمان دارد. برخی از مناطق احتمال وقوع زلزله یا فعالیت لرزه ای بالایی دارند. این مناطق در معرض خطر بالایی هستند و دولت برای به حداقل رساندن خطر، استانداردهای ساختمانی سخت گیرانه ای را تعیین کرده است. منطقه باید به اندازه کافی پایدار باشد تا در برابر فعالیت لرزه ای بیش از حد بالا مقاومت کند. بنابراین، کیفیت خاک یک عامل بسیار مهم است. یک مهندس یا کارشناس خاک می تواند نوع خاک را تعیین کند و در مورد نوع طراحی پیشتاز مصالح که با مکان سازگاری بیشتری دارد، مشاوره ارائه دهد.

مسائل پایه و اساس

یک پی ساختمان انعطاف پذیر می تواند به مقاومت در برابر زلزله کمک کند. یکی از راه ها این است که سازه را روی لنت هایی که ساختمان را از زمین جدا می کند، بسازید. با این کار، فقط لنت ها حرکت می کنند، اما بر ساختمان تأثیر نمی گذارد. یک جایگزین این است که یک دال پایه جامد از بتن مسلح و نوارهای متقاطع در بالای آن قرار دهید تا یک بالشتک شنی میانی تشکیل شود. با پیمانکاران باتجربه و آگاه فونداسیون خانه در نزدیکی خود تماس بگیرید تا بهترین مشاوره را قبل از شروع پروژه خانه سفارشی خود دریافت کنید.

ارتفاع سازه

ساختمان های کوتاه نسبت به ساختمان های بلند انعطاف کمتری دارند. بنابراین، مهندسان معمولاً تقویت ساختاری بیشتری را برای ساختمان هایی با ارتفاع چند طبقه در مقابل آسمان خراش ها ارائه می دهند.

توزیع بار و تقارن

طبق مطالعات انجام شده، ساختمان هایی با تقارن متناسب می توانند حرکت شدید را تحمل کنند. به همین دلیل است که ساختمان‌هایی که احتمالاً فعالیت‌های لرزه‌ای بالایی را تجربه می‌کنند، به صورت عمودی با تقارن بالا به هم متصل می‌شوند. یک مهندس سازه باید طرح ساختمان انواع شن و ماسه و پوکه را طوری تنظیم کند که سازه حتی در هنگام بلایای طبیعی مانند زلزله و رانش زمین دست نخورده و ایمن باقی بماند. سازه های گنبدی شکل در این مناطق رواج بیشتری دارند.

طراحی سازه

مهندسان و طراحان ساختمان روش های مختلفی را برای مقاوم سازی سازه ساختمان در برابر زلزله دنبال می کنند. بسیاری از این خانه های مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی در برابر نیروهای لرزه ای به خوبی مقاومت می کنند. به عنوان مثال، دیوارهای برشی و قاب های مهاربندی شده، نیروهای جانبی را از کف به سقف منتقل می کنند، که به اتصالات قاب ساختمان کمک می کند تا در عین حال که به سایر قسمت ها حرکت کنند، صلب بمانند.

کیفیت مصالح ساختمانی

شما نمی توانید کیفیت مصالح ساختمانی را به ویژه در مناطق زلزله خیز به خطر بیاندازید. همیشه مصالح ساختمانی با کیفیت بالا را دریافت کنید. ساختمان در هنگام زلزله مانند یک سازه واحد رفتار می کند و باید یکنواختی کلی را نشان دهد. مواد با کیفیت عالی می توانند تاثیر ارتعاش ناشی از زلزله را جذب کنند. راهنمای نهایی برای ساخت خانه های سفارشی به عنوان مثال، فولاد سازه ای یک ماده انعطاف پذیر است، در حالی که بتن شکل پذیری کمی دارد.

مجوزها و رویه ها

مقررات خاصی توسط دولت تعیین شده است که سازندگان خانه باید هنگام ساخت یک خانه سفارشی از آنها پیروی کنند. برخی از طرح‌ها یا چیدمان‌هایی که ساختمان انواع شن و ماسه و پوکه خانه ایمن را برآورده می‌کنند، از دولت مجوز دریافت می‌کنند. نحوه طراحی خانه بر ایمنی کلی ساختمان تأثیر می گذارد. بنابراین، همیشه بهترین کار این است که یک سازنده خانه سفارشی با تجربه را درگیر کنید تا کار را از همان ابتدا به درستی انجام دهید.

تعمیر و نگهداری پس از ساخت

هنگامی که خانه ساخته شد، تنها چیزی که اهمیت دارد مراقبت های بعدی آن است. اگر تعمیر و نگهداری به موقع و انجام تعمیرات در صورت لزوم انجام شود، یک ساختمان می تواند هر نوع لرزشی را تحمل کند. تعمیر و نگهداری پس از ساخت به همان اندازه مهم است که ساختمان انواع شن و ماسه و پوکه شما را برای زندگی حتی در زمان بلایای طبیعی ایمن می کند. به جای پرداختن به هزینه های مالی با خسارات زلزله، صرف هزینه های نگهداری خانه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *