دسته‌بندی نشده

بهترین روش ها برای مواد و تکنیک های سازنده

بهترین روش ها برای مواد و تکنیک های سازنده

بهترین روش ها برای مواد و تکنیک های سازنده

بهترین روش ها برای مواد و تکنیک های سازنده هنگام توسعه یک پروژه، یک معمار باید با تصمیمات متعددی برخورد کند انواع سیمان و سیمان سفید آیا ساختمان با نیازهای مشتری مطابقت دارد؟ پیمانکاران می توانند بدون مشکل آن را بسازند؟ آیا هزینه ها همان چیزی است که در ابتدا انتظار می رفت؟ آیا پروژه ارتباط خوبی با محیط اطراف خود دارد چگونه پیر خواهد شد؟

با این حال، تسلط کامل به همه گزینه‌ها، مزایا و معایب هر تصمیم، کار دشواری است که نیازمند منابع، تحقیق و زمان است – عواملی که معمولاً در حرفه ما کمیاب هستند. تحت شعار «معماری خوب چیست»، ما مجموعه‌ای از مقالات را گردآوری کرده‌ایم که نمونه‌ای از بهترین روش‌ها در استفاده از مواد و تکنیک‌های سازنده است و به دنبال پوشش دادن هرچه بیشتر زمینه‌های ممکن برای انواع سؤالات است:

مواد سنتی و نوآورانه

در حالی که اولین پناهگاه‌های انسانی از تنه‌های چوبی ساخته شده بود، ما سپس حرکت کردیم و زمان زیادی را صرف چیدن سنگ‌ها کردیم و سپس به سیمان پرتلند روی آوردیم تا با سازه‌های بتنی بر شهرهایمان تسلط پیدا کنیم. با این حال، اکنون مواد زیادی برای انتخاب وجود دارد، از کارآمدترین گزینه های سنتی انواع سیمان و سیمان سفید تا محصولات نوآورانه و غیر معمول. آیا آینده معماری با مواد بسیار بادوام و تکنولوژیکی ساخته خواهد شد یا به استفاده از مواد زیستی باز خواهیم گشت؟ آیا چوب انتخاب درستی است یا راه هایی برای کارآمدتر کردن بتن و سازگاری با محیط زیست وجود دارد؟

اهمیت فناوری

ما با تکنولوژی رابطه متناقضی داریم. در حالی که به ما کمک می‌کند فرآیندها را کارآمدتر و ایمن‌تر کنیم، این نگرانی وجود دارد که این ابزارها در آینده جای متخصصان را بگیرند. با این حال، ما مشاهده کرده‌ایم که در نهایت، فناوری این قدرت را دارد که ابزارهایی را برای تصمیم‌گیری بهتر در اختیار معماران قرار دهد که برای هر موقعیتی آگاه‌تر و مناسب‌تر باشد. علاوه بر این، می تواند برخی از حرفه ای ها را از کارهای پیش پا افتاده رها کند تا بر استفاده از خلاقیت خود برای طراحی فضاهایی قابل سکونت، پیشتاز مصالح دلپذیر و پایدار تمرکز کنند.

اختراعات، آزمایش ها و نقش تحقیقات علمی

اگرچه معماران هنگام تعیین محصولات و تصمیم گیری روزانه در مورد پروژه ها در خط مقدم تحقیقات علمی هستند، اما ما اغلب تعداد زیادی از افرادی را که در پشت صحنه روی نوآوری های مادی تمرکز می کنند را فراموش می کنیم. تحقیقات نشان داده است که تصمیم‌گیری‌های خاص در پروژه‌های معماری می‌تواند بر سلامت یا خلق و خوی تأثیر بگذارد و این شامل انتخاب مصالح – اعم از قدیمی و جدید است.

زمانی که بدانیم صنعت ساختمان بزرگترین تولید کننده گازهای گلخانه ای است انواع سیمان و سیمان سفید حجم عظیمی از منابع طبیعی را مصرف می کند، ذکر این موضوع اجتناب ناپذیر است. با این حال، همچنین پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به یک بردار تغییر دارد و می تواند به طور فعال در کاهش تغییرات آب و هوایی و همچنین بهبود کیفیت زندگی مردم در شهرها کمک کند.

پانل های OSB در فضای داخلی

از پوسته بیرونی تا سیستم قاب بندی ساختاری آن، یک ساختمان از لایه های زیادی ساخته شده است. درست مانند بدن انسان، بسیاری از این لایه‌ها – که بسیار مهم‌ترین و کاربردی‌ترین اجزا هستند – برای عموم دیده نمی‌شوند و با ویژگی‌های زیبایی‌شناختی پوشیده شده‌اند. در میان تمام عناصر پنهان، همه ساختمان ها شامل روکش، پوشش بیرونی است که خدمه ساخت و ساز برای انجام چندین هدف کلیدی قرار می دهند: محافظت از کف، دیوارها، سقف ها و سقف ها، تقویت سازه در برابر نیروهای داخلی و خارجی، و پوشش کل چارچوب، ساختمان یک شکل جامد

چوب متداول‌ترین ماده برای پوشش است معمولاً پانل‌های تخته رشته‌ای جهت‌دار (OSB) بهترین انتخاب هستند. چرا؟ تخته‌های OSB که با فشرده‌سازی و چسباندن رشته‌های متقاطع چوب به همراه چسب‌های حرارت‌یافته ساخته شده‌اند، سبک وزن، انعطاف‌پذیر، قوی، همه‌کاره و کاملاً قابل بازیافت هستند. انواع سیمان و سیمان سفید آنها همچنین با مقاومت در برابر انحراف، تاب برداشتن و اعوجاج، جدا از ارائه مقداری عایق حرارتی و صوتی برجسته هستند. با این حال، علاوه بر عملکرد خوب و خواص مکانیکی، OSB به‌ویژه به دلیل ارزان‌تر بودن نسبت به سایر جایگزین‌ها شناخته می‌شود و به شدت در هزینه و زمان صرفه‌جویی می‌کند. در واقع، این پانل ساختاری می تواند 3 تا 5 دلار ارزان تر از تخته سه لا باشد، که توضیح می دهد که چرا اغلب آن را جایگزین کم هزینه آن می دانند.

OSB به عنوان یک محصول مقرون به صرفه و در عین حال قابل اعتماد شهرت خوبی به دست آورده است که حداقل در استفاده گسترده آن در داخل ساختمان ها پنهان می ماند. از این رو، معمولاً با ارزش زیبایی شناختی تزئینی که شایسته دیده شدن باشد، مرتبط نیست. با یافتن زیبایی در سادگی آن، پروژه‌های اخیر پانل‌های OSB را به عنوان ویژگی‌های طراحی قابل مشاهده در فضای داخلی مسکونی مدرن گنجانده‌اند و به تابلوی مهندسی شده که به طور گسترده استفاده می‌شود معنای جدیدی می‌دهد. این امر با انگیزه های کاربردی و تزئینی، متریال فروتن را به عنصری شیک تبدیل کرده است که می تواند گرما و شخصیتی منحصر به فرد به فضاها اضافه کند.

Cadam: بازسازی آپارتمان برای یک نوازنده / DTR_studio arquitectos

برای این پروژه نوسازی، پرداخت های جدید مطابق با مواد از قبل موجود انتخاب شدند. در میان آنها، تخته های OSB بازیافت شده که مکمل زیبایی شناسی صنعتی مدرن هستند.

خانه در سینترا / SER-ra

پیش از این یک فضای باز، آشپزخانه و امکانات بهداشتی در پشت یک دیوار OSB پنهان شده است و هم به عنوان یک پارتیشن و هم یک عنصر تزئینی در یک فضای کاملا سفید عمل می کند. در طبقه دوم، سقف و دیوارها با صفحات OSB پوشانده شده است که با اضافه کردن رنگ های روشن و گرم، تضاد را با کفپوش مشکی ایجاد می کند.

Hostel CONII / Estudio ODS

اگرچه این هتل یک خانه نیست، اما به عنوان الهام بخش فضاهای مسکونی عمل می کند و خلاقانه از پانل های چوبی صنعتی در آشپزخانه و اتاق خواب ها به شکل کف، دیوار و مبلمان استفاده می کند. با استفاده از منابعی که در ساختمان‌های سنتی معمول هستند، این پروژه دارای سقفی است انواع سیمان و سیمان سفید با OSB پوشانده شده است، که منظره جنگل‌های مجاور را تکمیل می‌کند و رنگ‌های نارنجی و زرد را به فضای داخلی رنگ خنثی اضافه می‌کند. این مفهوم نوسازی با هدف ایجاد ظاهری معاصر با استفاده از مواد خام، ادغام پانل های OSB در دیوارها و سقف ها انجام شد. با هدف عملکرد مانند یک خانه معاصر ساخته شده از مواد ساده و معمولی، فضای داخلی با پنل های OSB ترکیب شده با دیوارهای سفید پوشانده شده است.

مجتمع مسکونی آلپس سائو چیکو / پورتو کوادرادو

خانه پیش ساخته با تخته های مهندسی پوشانده شده است که علاوه بر پوشاندن لایه های عایق، ظاهر صنعتی مدرنی را ایجاد می کند. به دنبال استفاده از یک ماده اقتصادی و همه کاره، زیرساخت با پنل های OSB ساخته شده است که در نتیجه زیبایی و بافت منحصر بهترین روش ها برای مواد و تکنیک های سازنده به فردی ایجاد می کند. انتخاب مواد با در نظر گرفتن دوام، کیفیت و اقتصاد انجام شده است. بنابراین، دیوارهای داخلی با پانل های ساختاری پوشانده می شوند (همچنین به عنوان یک سیستم مهاربندی متقاطع عمل می کنند).

خانه مثلثی / JVA

با الهام از زیبایی طبیعت اطراف، نمای بیرونی این خانه با پانل های چوبی پوشانده شده است، در حالی که بیشتر دیوارها و سقف های داخلی با صفحات OSB پوشانده شده است.معماران با تمایل به اجتناب از افراط و تفریط، بر نمایش مواد ساده در حالت طبیعی خود تمرکز کردند، از جمله پانل های مهندسی چوب که دیوارها، کف ها و سقف ها را می پوشانند. این خانه با انعطاف پذیری و پیکربندی های متعدد، دارای واحدهای چوبی سفارشی ساخته شده از OSB است که به عنوان ظروف معلق، انواع سیمان و سیمان سفید متحرک و قابل تبدیل عمل می کنند. با بودجه محدود، این خانه باید از مواد مقرون به صرفه ساخته می شد، به همین دلیل از بردهای OSB به عنوان یک ویژگی طراحی ارزان و شیک در راهرو و اتاق خواب استفاده می کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *